Diş Tedavileri

Bir insanda ki en belirgin bölge dişler, tedavi edilmezse sindirim rahatsızlıkları, kalp rahatsızlıkları ve dış görünüm bozukluklarına yol açmaktadır. Diş tedavileri 8 dalda incelenmektedir;

  • Protez
  • Dolgu
  • Beyazlatma
  • Çekim
  • Gülüş Tasarımı
  • Implant
  • Kanal
  • Ortodonti

PROTEZ

Çeşitli sorunlar sonucu oluşan diş kayıplarının tedavisinde kullanılan bu yöntem yapay diş olarak tanımlanmaktadır. Kendi içinde 5 alt dala ayrılan bu tedavinin süreci 1 hafta sürmektedir ve 6 ay da bir hekimlerimiz tarafından kontrolü gerekmektedir.

DOLGU

Kırılmış veya çürümüş dişlerin restorasyonunda kullanılır. Tedavi süresi, dolgu yapılacak diş sayısı ve diş yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Tedavi sonrasında maksimum 12 saat ağrı oluşabilmektedir.

BEYAZLATMA

Estetiksel olarak kötü görünen dişlerin genellikle lazer teknoloji ile tedavisidir. Ortalama 15 gün içerisinde beyazlar ve 6 ayda bir seans yapılması tavsiye edilir.

ÇEKİM

Kötü bakım veya çeşitli hastalıklardan dolayı kullanımı yitiren dişlerin çekilip çıkarılması için uygulanır. Tedavi süreci 1 saattir. 3 gün boyunca ağrı komplikasyonları görülebilir.

GÜLÜŞ TASARIMI

Genel olarak diğer rahatsızlıkların birleşiminde oluşan estiksel kötü görünümün genel anlamda toplu tedavisidir. Tedavi süresi 1 gün ara ile 3 seansta tamamlanmaktadır.

IMPLANT

Damağa uygulanan bu tedavi diş köküne benzer yapısı ile vida kullanılarak yapılır. İşlem sırasında lokal anestezi uygulanır. İşlem 8 gün sürmektedir. 2 ay sonrasında ise protez uygulaması yapılmaktadır.

KANAL

Diş kaybını önlemek için diş kökünün altında oluşan sorunların çözümü için uygulanır. Dişlerin sayısı ve durumuna göre tedavi süresi değişkenlik göstermektedir. Komplikasyon gelişmemesi durumunda 1 diş için 2 seans yeterlidir.

ORTODONTİ

Ağız yapısına ve dişlerin konumuna göre değişkenlik gösteren bu durum genel olarak dişlere tel takılıp düzgün hizalanması olarak tanımlanmaktadır. Tedavi 6 ay ile 3 yıl arasında sürmektedir. Her ay kontrol gerektirmektedir.