Göz Tedavileri

Çağımızın en büyük sorunlarından olan göz sorunları, hastanelerimizin bünyesinde bulunan 8 dalda incelenmektedir. Bunlar;

  • Katarakt
  • Refraktif Cerrahi
  • Retina
  • Glokom
  • Oküloplastik Cerrahi
  • Şaşılık
  • Kornea
  • Kontakt Lens

KATARAKT

Göz içerisinde bulunan doğal merceğin zamanla saydamlığını kaybetmesi olarak tanımlanmaktadır.Bu sorun ile hasta dışarıyı buğulu bir şekilde görmektedir.Bu sorunun çözümü 2 şekilde yapılmaktadır;

  • Femtosaniye(LENSX) Lazerle Tedavi
  • Fako Metodu İle Tedavi

Femtosaniye(LENSX) Lazerle Tedavi: Bıçaksız katarakt ameliyatı olarak adlandırılan bu tedavi sayesinde ,20 dakika içerisinde katarakt sorunuzu ortadan kaldırıyor. İşlem sonrası taburcu edilirsiniz.

Fako Metodu İle Tedavi: Viscoelastik Jel kullanarak doğal mercek ile diğer tabakalar arasına yerleştirilir. Daha sonra ses dalgaları vasıtasıyla jelin emilimi sağlanır. Bu işlem 3-4 gün sürmektedir.

REKRAKTİF CERRAHİ

Lazer tedavileri öncesinde yapılan detaylı muayenedir. Miyop, Hipermetrop, Astigmat sorunlarının tedavisinde uygulanır. LASIK tedavisi sayesinde yüksek derecedeki göz kusurlarını tedavi etmektedir. 18 yaş ve üstü kişilerde uygulanmaktadır. SMILE lazer tedavisi ise aynı sonuçları vermesi ile birlikte genellikle sporcular için uygulanır.

RETİNA

Yamuk görme sorunu olan kişiler içindir.55 yaşında ve sigara kullanan kişilerde sıkça görülmektedir. Görme kaybına kadar ilerleyebilmektedir. Erken teşhis ile tedavisi mümkündür.

GLOKOM

Göz tansiyonu da denilebilen glokom, geç teşhislerde görme kaybıyla sonuçlanabilen göz basıncının artışıyla ortaya çıkmaktadır. Tedavi süresi ‘’Selektif Lazer Trabeküloplasti’’ yöntemi ile yapılırsa 6 ay ile 2 yıl arasında sürmektedir. Göz tansiyonunu yüzde 25 düşürmektedir.

OKÜLOPLASTİK CERRAHİ

Göz estetiği olarak tanımlanmaktadır. Kırışıklık, göz torbaları, sarkma gibi kötü görünümleri düzeltmek için uygulanır. Estetik ameliyat sonrası tedavi edilebilmektedir. Tedavi süresi hastaya göre değişkenlik göstermektedir.

ŞAŞILIK

Gözlerin paralelliğini kaybetmesi olarak tanımlanmaktadır. Durumun başlangıç zamanı, kayma yönü, derecesi ve hassaslığına göre tedavi süresi değişkenlik göstermektedir.

KORNEA

Gözdeki saydam tabakanın bombeleşmesi ile oluşan yanlış odaklanmaya sebebiyet veren bir göz hastalığı türüdür. ‘’CCL’’ tedavi yöntemi ile tedavi edilebilir. Tedavi sonrası iyileşme süreci 3 iş günüdür.

KONTAKT LENS

Çalışma prensibi gözlükle aynı olan bir yapay göz merceğidir. Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz kusurlarında numaralı seçenekleri mevcuttur ve göz numaranıza göre üretilmektedir.